Pravidelné kurzy v Brně

Tančíme jednou týdně a kurzy trvají 16 lekcí/pololetí. Kromě léta tančíme pořád a jednou za půl roku otvírám nový kurz pro začátečnice. Vyzkoušejte něco nového a poznejte účinky orientálního tance, v neposledním případě vás čeká příjemná atmosféra a noví přátelé!

 Aktuálně se lze přihlásit na kurzy, které začínají v září 2023, těším se na vás!

Vyberte si z nabízených kurzů níže nebo se ozvěte v kontaktech, ráda vám poradím. Učím i soukromé lekce pro všechny pokročilosti, styly i přípravu na soutěž.

Váháte, zda s tancem začít? Podívejte se na často kladené otázky, které vám snad pomohou v rozhodování!

Přečíst odpovědi

Kurzy 2023 podzim

Co mě naučil Egypt / úterý v 19:35

– 10 lekcí

Kurz pro pokročilé, které bude bavit na sobě pracovat trochu jinak. Čeká nás 10 lekcí, kdy každá bude na jiné téma. Na lekcích budeme pracovat s egyptskou hudbou v celé své kráse – klasiky, taraby, baladi, saidi i shaabi. Kombinace budou někdy na holé rytmy, někdy přímo na skladby – objeví se někdy tedy intro mise-en-scene nebo někdy část tarabu, refrén mahraganat apod. Součástí budou vlastní cvičení účastnic, improvizace nebo vzájemná spolupráce.

Témata kurzu

TAKSIM

Je kouzelná část egyptského tance, často tanečnicemi přecházená, přičemž to může být vrchol vystoupení i samostatné sólo.

ELEVACE

Převedeme tanec nejen do výšek, ale i do nížin a možná až na zem. Aneb je důležité měnit úrovně v tanci a využít veškerý prostor. I ten vertikální.

1001 noc

Na této lekci si projdeme část skladby Alf Leyla wa Leyla a vyzkoušíme si 1001 možností jak ji interpretovat.

GESTA

V tanci v Egyptě je důležité zapojovat komunikaci s diváky, tohle bude lekce zaměřená přesně na to, jakým způsobem zapojit diváky do vystoupení.

FOLKLÓR

Folklór má své místo v Egyptském tanci a lze ho interpretovat různě, my si to vyzkoušíme na Saidi.

MUZIKALITA

Vše shrneme v jedné skladbě, budeme poslouchat a analyzovat co se v hudbě děje a co to dělá s naším tělem. Lekce bude čistě improvizační a intuitivní.

ORNAMENTÁLNÍ TANEC

Někdy orientální tanec vypadá, jak malování ornamentů. Většinou to vyjadřují ruce a paže, proto v této lekci projdeme cvičení na paže, pozice, pózy a hlavně ornamentální prvky.

HORNÍ EGYPT

V této lekci se zaměříme na horní část těla, kterou procvičíme a zkusíme si zapojit do tance víc ramena, hlavu a horní část hrudníku.

DOLNÍ EGYPT

Tady se naopak budeme věnovat pánvi a různým technikám pohybů boků. Nevšední a nečekané kombinace pohybů, složitější vzorce kdy budeme střídat rytmu s melodií a vybírat si z hudby to, na co chceme zrovna tancem reagovat.

PERFEKCIONISMUS vs. MOMENT PŘEKVAPENÍ

Někdy se hodí být perfektní a někdy naopak publikum překvapit něčím nepředvídatelným, pohybem nebo například zastavením se. Obojí je součást autenticity, jaká je ta naše autenticita?

Lekce začínají vždy v 19:40 a trvá cca 60 minut a na každé lekci se protáhneme, uděláme různá cvičení, trénink prvků, kombinací ale i dechu, improvizace nebo poslechu hudby.

Vybrala jsem témata, která mě neustále okouzlují na egyptském tanci a nikdy předtím jsem kurz takto přímo zaměřený neměla.

Už teď se těším na tuhle premiéru!

 • Začátek kurzu je 8.3.2022 v 19:35, a koná se Studiu Slunce na Antonínské 5 + online pro mimobrněnské
 • Cena za 10 navazujících lekcí  2000 Kč
Chci se přihlásit

Začátečnice / úterý v 17:00

–  16 lekcí

Kurz pro úplné začátečnice, které by se rády naučily základy orientálního tance – v jeho současné podobě. Těšit se můžete na prvky egyptského stylu, který jsem studovala přímo v Egyptě, na základní pohyby jako jsou různá šimi, kroužky nebo akcenty.  Lekce začínají vždy krátkou rozcvičkou a pokračují následným nácvikem samostatných pohybů, brzy kombinací prvků a na konci kurzu i krátké choreografii, kterou společně zatančíme na studiovém večeru pro absolventy. K tanci patří i znalost hudby, rytmů a okrajově teorie.

Vyzkoušíte si i další styly orientálního tance a rekvizitu – závoj, se kterým nejčastěji orientální/břišní tanečnice vystupují. Kurz je připravený tak, abyste rozvíjeli technickou zdatnost jednotlivých pohybů, vyzkoušeli si i jiné styly a rekvizity tohoto tance včetně okrajové teorie a muzikality, která je pro tanečnice důležitá.

 • Začátek kurzu je 19.9.2023 v 17:00, a koná se v novém krásném studiu Good Vibe na Mlýnské 453/6 u zastávky Masná
 • Cena za 16 navazujících lekcí (16x60min) je  3040 Kč
 • Odkaz níže vám otevře přihlašovací systém studia, lekci najdete otevřením kalendáře na a kliknutím na 19.9.2023
Chci se přihlásit

Podmínky konání kurzů

Podmínky

 • kurz je možné závazně rezervovat po zaplacení celého kurzovného před zahájením kurzu, nejpozději v den kurzu
 • max 3 zameškané lekce lze nahradit na jiných aktuálně otevřených kurzech
 • kurzovné se účastnicím vrací pouze z vážných zdravotních důvodů (vrací se částka zbývající do konce kurzu od doby doručení zprávy o této skutečnosti) nebo v případě, že kurz bude zrušen ze strany lektorky (vrací se poměrná částka za neuskutečněné lekce)
 • v případě, že kurz nemůžete dále navštěvovat z jakýchkoliv jiných osobních důvodů, je možné sehnat za sebe náhradnici, nikoliv však vrátit kurzovné (po dohodě s lektorkou lze kurzovné převést na další semestr)
 • v aktuální složité situaci si vyhrazuji právo na případnou změnu místa konání kurzů do jiného studia (v okolí centra Brna) a v případě opatření do online prostředí přes Zoom

Co s sebou na kurz?

 • pohodlné oblečení, není třeba mít nic speciálního
 • dobrou náladu 🙂
 • v případě, že je třeba mít nějakou vlastní rekvizitu, je to napsané u popisu kurzu/semináře, ostatní bude zapůjčeno
 • na lekci je také k dispozici voda k pití

Zvládnu to?

Určitě! V případě, že bude lekce náročnější, než jste očekávali, budete trénovat odlehčenou verzi. Pokud je pro lekci potřeba mít konkrétní znalosti, je to vždy popsané v popisu kurzu.

Hybridní lekce a Covid 19

V případě, že přijdou další opatření v rámci Covid 19, které by nám znemožnili se vídat osobně ve studiu, kurz pokračuje hybridní formou. V době, kdy by byla tato opatření platná, lekce budou probíhat ve stejném rozsahu i času, ale online formou. Lekce budu přenášet díky platformě Zoom, kterou mám vyzkoušenou. Díky tomu budu lekce i nahrávat a můžete se k nim vracet kdykoliv. Pro kvalitu zvuku jsem si koupila mikrofon, takže se nemusíte bát, že byste mě nebo hudbu neslyšeli správně. V tomto případě je ale i potřeba, abyste měli pro živý přenos kvalitní internet, popř. si počkali až na nahraný záznam lekce, který si stáhnete k sobě do počítače a můžete kdykoliv zastavit a vrátit se k vysvětlovaným prvkům.

Fotky z kurzů a seminářů

Přihlas se