Pravidelné kurzy v Brně

Tančíme jednou týdně a kurzy trvají 15 lekcí/pololetí. Kromě léta tančíme pořád a jednou za půl roku otvírám nový kurz pro začátečnice. Vyzkoušejte něco nového a poznejte účinky orientálního tance, v neposledním případě vás čeká příjemná atmosféra a noví přátelé!

 Aktuálně se lze přihlásit na letní mini kurzy, těším se na vás!

Vyberte si z nabízených kurzů níže nebo se ozvěte v kontaktech, ráda vám poradím. Učím i soukromé lekce pro všechny pokročilosti, styly i přípravu na soutěž.

Váháte, zda s tancem začít? Podívejte se na často kladené otázky, které vám snad pomohou v rozhodování!

Získat odpovědi

Podzimní kurzy 2021

Vyberte si verzi naživo nebo online (pokud bude dostatečný zájem o online, tak tuhle možnost ráda otevřu), stačí vyplnit nezávaznou přihlášku!

Co mě naučil Egypt / pondělí v 19:30 od 8.11.2021

– 10 lekcí

Kurz pro pokročilé, které bude bavit na sobě pracovat trochu jinak. Čeká nás 10 lekcí, kdy každá bude na jiné téma. Na lekcích budeme pracovat s egyptskou hudbou v celé své kráse – klasiky, taraby, baladi, saidi i shaabi. Kombinace budou někdy na holé rytmy, někdy přímo na skladby – objeví se někdy tedy intro mise-en-scene nebo někdy část tarabu, refrén mahraganat apod. Součástí budou vlastní cvičení účastnic, improvizace nebo vzájemná spolupráce.

Lekce začíná vždy v 19:30 a trvá cca 75 – 90 minut (chtěla bych zde nechat prostor pro to, že například někdy přetáhneme, někdy skončíme dřív, protože stihneme téma probrat a o to jde hlavně, ne o počet minut) a na každé lekci se protáhneme, uděláme různá cvičení, trénink prvků, kombinací ale i dechu, improvizace nebo poslechu hudby.

Vybrala jsem témata, která mě neustále okouzlují na egyptském tanci a nikdy předtím jsem kurz takto přímo zaměřený neměla.

Už teď se těším na tuhle premiéru!

 • Začátek kurzu je 8.11.2021 v 19:30, a koná se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno, vstup klub ELEVEN)
 • ❌ Kurz neprobíhá 20.12. a 27.12. protože Vánoce, kurz tedy končí 24.1.2022
 • Cena za 10 navazujících lekcí  3500 Kč (možné rozdělit kurzovné na splátky)
Chci se přihlásit

TÉMATA KURZU

TAKSIM

Je kouzelná část egyptského tance, často tanečnicemi přecházená, přičemž to může být vrchol vystoupení i samostatné sólo.

1001 noc

Na této lekci si projdeme část skladby Alf Leyla wa Leyla a vyzkoušíme si 1001 možností jak ji interpretovat.

GESTA

V tanci v Egyptě je důležité zapojovat komunikaci s diváky, tohle bude lekce zaměřená přesně na to, jakým způsobem zapojit diváky do vystoupení.

FOLKLÓR

Folklór má své místo v Egyptském tanci a lze ho interpretovat různě, my si to vyzkoušíme na Saidi.

ORNAMENTÁLNÍ TANEC

Někdy orientální tanec vypadá, jak malování ornamentů. Většinou to vyjadřují ruce a paže, proto v této lekci projdeme cvičení na paže, pozice, pózy a hlavně ornamentální prvky.

ELEVACE

Převedeme tanec nejen do výšek, ale i do nížin a možná až na zem. Aneb je důležité měnit úrovně v tanci a využít veškerý prostor. I ten vertikální.

HORNÍ EGYPT

V této lekci se zaměříme na horní část těla, kterou procvičíme a zkusíme si zapojit do tance víc ramena, hlavu a horní část hrudníku.

DOLNÍ EGYPT

Tady se naopak budeme věnovat pánvi a různým technikám pohybů boků. Nevšední a nečekané kombinace pohybů, složitější vzorce kdy budeme střídat rytmu s melodií a vybírat si z hudby to, na co chceme zrovna tancem reagovat.

MUZIKALITA

Vše shrneme v jedné skladbě, budeme poslouchat a analyzovat co se v hudbě děje a co to dělá s naším tělem. Lekce bude čistě improvizační a intuitivní.

PERFEKCIONISMUS vs. MOMENT PŘEKVAPENÍ

Někdy se hodí být perfektní a někdy naopak publikum překvapit něčím nepředvídatelným, pohybem nebo například zastavením se. Obojí je součást autenticity, jaká je ta naše autenticita?

Pro koho je kurz určen?
Pro všechny pokročilé tanečnice, které mají aspoň základní přehled v termínech zmíněných výše a mají perfektně zvládnutou základní techniku, protože té se věnovat určitě nebudeme. Pokud jste nikdy netančily baladi, shaabi nebo saidi tak to tolik nevadí, ale musíte už vědět, co to je.

 

Kdy a kde se budeme vídat?

Každé pondělí v 19:30 ve studiu Fusion v Brně na Dominikánské 11/13.
Začínáme 1.11.2021 a kurz proběhne naživo (pokud bude více zájemců online tak budu přenášet lekci i online – počítejte ale s tím, že to bude o něco menší zážitek než naživo ve skupince, které se mohu tak věnovat více)
❌ Kurz neprobíhá 20.12. a 27.12. protože Vánoce, kurz tedy končí 24.1.2022
Cena kurzu je 3500 Kč a lze zaplatit na splátky.

V případě opatření ve spojitosti Covid-19, které by nám znemožnili se vídat ve studiu, pojede kurz “hybridním” způsobem. Tedy lekce budou pokračovat ve svém rozsahu, ale online. Technicky je zajištěno tak, že já jako lektorka budu ve studiu lekci přenášet pomocí Zoomu, vlastním mikrofon, takže o kvalitní zvuk je postaráno taktéž.

Jdu do toho!

Seminář s Khyriou Mazin – online z Egypta

Seminář s osobností egyptského folklóru, poslední aktivní Banat Mazin, která tančí ghawazee. Potkáme se online, bude prostor na otázky a odpovědi, osvětlení teorie a samozřejmě tanec a případná zpětná vazba pro účastnice. Počítejte s délkou cca 2 hodiny, závisí to od otázek, která Khyrii dáme. Taneční část bude ale minimálně hodinu.

 • 27.11.2021 v 15:00 – 17:00
 • Cena 800 Kč (akce je online, počítáme s hodně účastníky, takže cena naštěstí lidová)
 • Vaše dotazy mějte připravené a pošlete mi klidně předem ať se nachystám, vše pak přeložím tam i zpět
 • Záznam z celého semináře bude k dispozici měsíc
 • Seminář proběhne přes ZOOM
Chci se přihlásit

Začátečnice / středa v 17:00 od 13.10.2021

– 15 lekcí

Kurz pro úplné začátečnice, které by se rády naučily základy orientálního tance – v jeho moderní, současné podobě. Těšit se můžete na prvky egyptského stylu, na techniku izolací a koordinace těla v krocích a prvcích. Vyzkoušíte si také tanec se závojem, naučíte se krátkou kombinaci. Začínáme lekci vždy rozcvičkou, učíme se ovládat své tělo a překonávat jeho možnosti, také se bavíme a vytváříme různé taneční kreace – ze začátku je kurz náročný na koordinaci pohybů a vůbec protažení těla tak, jak je v tanci třeba. Nicméně je kurz otevřený všem – bez jakékoliv znalosti tance.

 • Začátek kurzu je 13.10.2021 v 17:00, a koná se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno, vstup klub ELEVEN)
 • Cena za 15 navazujících lekcí (15x75min) je  2475 Kč

V případě opatření ve spojitosti Covid-19, které by nám znemožnili se vídat ve studiu, pojede kurz “hybridním” způsobem. Tedy lekce budou pokračovat ve svém rozsahu, ale online. Technicky je zajištěno tak, že já jako lektorka budu ve studiu lekci přenášet pomocí Zoomu, vlastním mikrofon, takže o kvalitní zvuk je postaráno taktéž.

Chci se přihlásit

Mírně a středně pokročilé / středa v 18:15

–  15 lekcí

Kurz pro mírně a středně pokročilé, které by se rády naučily nové prvky a kombinace orientálního tance – v jeho současné podobě. Těšit se můžete na prvky egyptského stylu, na techniku izolací a koordinace těla v krocích a prvcích.  Lekce začínají vždy rozcvičkou, také se budeme už věnovat i rytmům, hudbě a okrajově teorii. Vyzkoušíte se i další styly orientálního tance – baladi, shaabi, a moderní západní fúze – tango oriental. Na kurzu budete moci vyzkoušet tanec s fanveils, hedvábnými vějíři. Kurz je připravený tak, abyste rozvíjeli technickou zdatnost jednotlivých pohybů, vyzkoušeli si i jiné styly a rekvizity tohoto tance včetně okrajové teorie a muzikality, která je pro tanečnice důležitá.

 • Začátek kurzu je 13.10.2021 v 17:00, a koná se ve Fusion / dance studio (Dominikánská 11/13, Brno, vstup klub ELEVEN)
 • Cena za 15 navazujících lekcí (15x75min) je  2475 Kč

V případě opatření ve spojitosti Covid-19, které by nám znemožnili se vídat ve studiu, pojede kurz “hybridním” způsobem. Tedy lekce budou pokračovat ve svém rozsahu, ale online. Technicky je zajištěno tak, že já jako lektorka budu ve studiu lekci přenášet pomocí Zoomu, vlastním mikrofon, takže o kvalitní zvuk je postaráno taktéž.

Chci se přihlásit

Obecné informace

Podmínky

 • kurz je možné závazně rezervovat po zaplacení celého letního kurzu převodem před zahájením kurzu
 • zameškané lekce nelze nahradit u letních minikurzů
 • kurzovné se účastnicím vrací pouze z vážných zdravotních důvodů (nutno doložit zprávu od lékaře, vrací se částka zbývající do konce kurzu od doby doručení zprávy) nebo v případě, že kurz bude zrušen (vrací se poměrová částka za neuskutečněné lekce)
 • v případě, že kurz nemůžete dále navštěvovat z jakýchkoliv jiných důvodů, je možné sehnat za sebe náhradnici, nikoliv však vrátit kurzovné

Co s sebou na kurz?

 • pohodlné oblečení, není třeba mít nic speciálního
 • dobrou náladu 🙂
 • v případě, že je třeba mít nějakou vlastní rekvizitu, je to napsané u popisu kurzu/semináře, ostatní bude zapůjčeno
 • na lekci je také k dispozici voda k pití

Zvládnu to?

Určitě! V případě, že bude lekce náročnější, než jste očekávali, budete trénovat odlehčenou verzi. Pokud je pro lekci potřeba mít konkrétní znalosti, je to vždy popsané v popisu kurzu.

Hybridní lekce a Covid 19

V případě, že přijdou další opatření v rámci Covid 19, které by nám znemožnili se vídat osobně ve studiu, kurz pokračuje hybridní formou. V době, kdy by byla tato opatření platná, lekce budou probíhat ve stejném rozsahu i času, ale online formou. Lekce budu přenášet díky platformě Zoom, kterou mám vyzkoušenou. Díky tomu budu lekce i nahrávat a můžete se k nim vracet kdykoliv. Pro kvalitu zvuku jsem si koupila mikrofon, takže se nemusíte bát, že byste mě nebo hudbu neslyšeli správně. V tomto případě je ale i potřeba, abyste měli pro živý přenos kvalitní internet, popř. si počkali až na nahraný záznam lekce, který si stáhnete k sobě do počítače a můžete kdykoliv zastavit a vrátit se k vysvětlovaným prvkům.

Fotky z kurzů a seminářů

Přihlas se