Online konference

Letos jsem se díky aktuální době rozhodla, že konference bude. Že ji potřebuju a doufám, že i vy. Letos jsme totiž přišly o spoustu společných setkání a tohle bude příležitost, jak se zase setkat.

 Budeme online a má to své výhody!

To, že konference bude online má své výhody – nemusíte cestovat, řešit ubytování a taky bude konference dostupnější (a můžete být celý den v pyžamu!). Celý svět se letos změnil a díky tomu, že bude konference online, mě napadlo pozvat zahraničního hosta, který za námi nemusí přes půl zěmekoule a je jím Karim Nagi – kulturní ambasador, hudebník, tanečník a producent původem z Egypta.

Jeho práci obdivuji už spoustu let, jeho přednášky jsou plné opravdových znalostí. Nedávno měl přednášku na TED talk v Chicagu, přednáší na univerzitách jako je například Harvard. Neuvěřitelně kombinuje tradiční egyptskou hudbu se západním přístupem. Je mi ctí, že vám ho budu moci představit.

Přesný program najdete níže.

Celkový čas pro přednášejícího je včetně času pro diskuzi (otázky můžete během přednášky psát do chatu nebo se na konci zeptat přímo) a s malou pauzou pro logisitku vysílání.

Program přednášek

9:00 – 9:45

Eva Zubec – Ptejte se, odpovím! O marketingové komunikaci (nejen) v tanečním světě

Svět se v posledním roce přesunul z velké části do virtuálního prostoru a je čím dál těžší být v něm vidět. Pro nás tanečnice může být současný stav náročný o to víc, protože jsme zvyklé se mezi sebou či s našimi studentkami vídat naživo. Udržení kontaktů i navazování nových partnerství je náročnější než kdy jindy. Přesto je nyní velmi důležité snažit se to nevzdávat, pro budoucnost může být vaše současná aktivita skvělou investicí.

Máte nápady, ale nevíte, jak na to? Necítíte se na sociálních sítích dobře? Nevíte, jak nejlépe využít komunikační nástroje ve svůj prospěch? Ráda si vyslechnu vaše konkrétní dotazy i obavy a pokusím se na ně odpovědět tak, aby to přímo vám mohlo pomoci. Napsat mi je můžete na nebo přímo tady do události – nejpozději do 24. 1. 2021.

Už více než 8 let se pohybuji na poli reklamních a komunikačních agentur, momentálně pracuji jako freelancer – pomáhám značkám s komunikačními strategiemi, se sociální sítěmi a copywritingem. Vím, jak mluvit tak, aby vás lidi naslouchali. Jaký obsah jim nabídnout a jakou formou ho zpracovat. Vyznám se v nástrojích digitálního marketingu a můžu vás jimi provést tak, aby vás nezahltily, ale opravdu vám pomohly.

9:45 – 10:45

Lucia Hliboká – Základní kameny projektování

Čo majú spoločné príprava workshopu, celovečernej show či špeciálneho jedinečného vystúpenia pre náročného klienta? Každé podujatie je iné, ale každé si bude vyžadovať istú a zrejme zvýšenú mieru organizačného úsilia. K efektívnemu zvládnutiu takejto úlohy pomôžu tvz. základné kamene projektovania, ktoré „sa zakopú“ priamo na tejto prednáške.

10:45 – 11:15

Lenka Adámková – Jak si najít a ustát svoji cestu v orientálním tanci

Pohled na to, co vše se dá v rámci břišního tance dělat, kde zakotvit, a hlavně jak se v tom neztratit. Jak se inspirovat všemi možnými zdroji, lektorkami, podcasty, ale zároveň zůstat věrná sama sobě a nezpochybňovat se. Jak se sdílet a předávat vše dál. A jak si to vše zachovat i v onlinu.

11:15 – 12:15

Vendulka Pánková – Pánevní dno, emoce a psychosomatika

Pánevní dno není jen soubor svalů, ale také emoční centrum a “barometr”, a jeho správné fungování závisí nejen na správném cvičení, ale i na práci s emocemi a psychikou.  Jaká témata s pánevním dnem souvisí, jak ho ovlivňují emoční bloky, jak reaguje na emoční zátěž a s jakými metodami můžeme pracovat? A jakou roli v tom může hrát i tanec? To vše se dozvíte na přednášce akreditované lektorky tance a Školy pánevního dna, Vendulky Pánkové.

Pauza 30 min

12:45 – 13:30

Karolina Štraus Idris – Sexy břicho = sexy emoce?

Hlubší vhled do části těla, které  od útlého věku řešíme, ignorujeme, mnohdy skrýváme i sami před sebou.
Pohled na břicho je často povrchní a vymezuje se na kategorizaci “mám pekáč buchet nebo ze mě roste panáček Michellin?”.
Přitom se zde nabízí fascinující prostor, jehož pochopení dokáže pozvednout prožitek a zážitek nejen z břišních tanců na straně umělců i na straně diváků.

13:30 – 14:00

Tereza Bártová Klementová – Buď sama sebou! Ale ne moc…

Radu “buď sama sebou” slýcháme často, ale stejně často za to odsuzujeme jiné. Kdo smí říct, kdo jste a jak se máte chovat, tančit, vypadat? Jak moc tanec budou formovat snahy o unifikaci nebo snad už jej formují?

14:00 – 15:00

Lenka Zychová – Minulost se opakuje

Stará generace pomlouvá novou, zastánci tradičního stylu házejí špínu na vývoj v tanci, rekvizity z cizích tanců se vkládají do orientálníno tance, vznikají všelijaké fantazijní tance, západní tanečnice si upravují tanec podle svého… Rozpoznáváte současnou situaci? Určitě ano. Nicméně, to stejné by řekly tanečnice před 100 lety. Přednáška ukáže na celé řadě příkladů, jak se minulost v tanci opakuje, a jak se z minulosti můžeme poučit nyní.

15:00 – 15:45

Dana Minaříková – Autentické vztahy v taneční komunitě

Co doopravdy hledáme ve světě orientálního tance? Je to tanec nebo vztahy a fungující komunita? Současná situace nám jasně odděluje funkční vztahy od těch, které možná funkční ani nikdy nebyly. Jak to udělat, abychom i v čistě ženských komunitách fungovaly zdravě? Jak růst a nezastavit se v klišé? Jak pracovat s egem a ambicemi? Jak dávat a přijímat zpětnou vazbu tak, aby to nebolelo ale zároveň to mělo smysl? Jak být dobrý leader, který hoří, ale nevyhoří?

Pauza 30 min

16:15 – 17:00

Monika Ježková – Rituály na jevišti – vystoupení jako každé jiné, nebo nevhodná komercializace?

Součástí mnohých tanečních show jsou i vstupy představující rituální praktiky Blízkého východu. Během této přednášky se blíže podíváme na to, jaká je hranice mezi vlastním rituálem a jeho performancí, a jak bychom k nim měli přistupovat. K tomuto nabídnu vlastní pohled z hlediska svého terénního etnografického výzkumu.

17:00 – 18:00

Martina Viewegová – Jak se nezblaznit, kdyz se svět zbláznil

Co je vlastně normální? Můžeme být normální? Pozná člověk, že se zbláznil? Co vlastně od stresovych situací můžeme čekat? Na co se připravit? A hlavně…co s tím!

18:00 – 19:15

Karim Nagi – Kultura vs. Fantasie a odpovědnost umělců

Při prezentaci divadelního umění kultury se umělec stává zástupcem. Publikum bude ovlivněno umělcem a bude ovlivněn jeho dojem z kulturního materiálu. Ať je umělec původem z kultury nebo outsider, je jeho odpovědností mít úplné povědomí o tomto vlivu. Karim Nagi, rodilý Egypťan a přistěhovalec do USA, hudebník, tanečník a speaker, vysvětlí, jak zvládnout očekávání publika. Prostřednictvím svých intenzivních zkušeností s výukou a cestováním bude pan Nagi popisovat, jak být kreativní a autentický a zároveň ztělesňovat tradiční podstatu prováděného kulturního umění.

Diskuzní panel 19:15 – ?

Prostor pro všechny otázky, na které se nedostala řada během přednášek.

Informace a registrace

Podmínky

 • přihlásit se lze pouze pomocí přihlášky na této stránce
 • odesláním formuláře se přihlašujete nezávazně
 • potvrzení přihlášky společně s platebními údaji zašleme do 14 dnů
 • peníze za registraci vracíme pouze v případě, že konference bude zrušena
 • z celé konference budete mít k dispozici záznam ke shlédnutí po dobu 14 dnů od konání konference
 • přihlášky uzavíráme 29.1.2021
 • vyhrazujeme si právo upravit program konference
 • zaplacením registrace souhlasíte s těmito podmínkami

Co k účasti potřebujete?

 • rychlý internet, aby se vám nesekal zvuk či obraz (bohužel, tohle za vás nevyřešíme, ale i proto je k dispozici záznam)
 • pohodlí a soustředěnost – i když můžete být v pyžamu a snídat u první přednášky, tak si nezapomeňte udělat svůj příjemný prostor ať se můžete soustředit a užít si to co nejlépe 🙂
 • Zoom – stačí stáhnout do počítače nebo mobilu, z obojího se můžete přihlásit (prosím mějte tam nastavené své jméno, kvůli kontrole docházky)

Registrace je uzavřena, těšíme se příště!

Jaká byla poslední konference?

Přihlas se